Back to All Events

Artūras Tamašauskas ANTRAS ŠANSAS. TRANSFORMACIJA

43262189_1900072110087830_5618282720313475072_o.jpg

Tai, kas buityje atrodo nereikalinga, sudėvėta, išėję iš mados – autoriui Artūrui Tamašauskui pasitarnauja kaip detalės naujiems darbams. Ardydamas senus aparatus ir kombinuodamas su namų apyvokos daiktais autorius transformuoja pastarųjų paskirtį, suteikia naujas formas, pavidalą ir prasmę. Tokiu būdu antrą šansą išlikti namų interjere arba keliauti per ekspozicines erdves gauna sujungiamos atskiros nebenaudojamų daiktų detalės, virtusios naujais dariniais. Tai, ką autorius daro su objektais tampa parodos, kuri veiks „Klaipėdos naujojoje galerijoje“, pavadinimu – „Antras šansas. Transformacija“.

Netikėtos kombinacijos, vis tik kuria aliuziją į atpažįstamus objektus. Iš smulkių detalių sumontuojama rankoje telpanti dekoratyvinė žoliapjovė. Kituose darbuose atrodytų tarpusavyje turintys netikti elementai vis dėl to sujungti į vieną objektą primena skirtingų kultūrų atributus. Tai meksikietiškos mirties kaukės, tekilos mašina apipavidalinta kaip kaktusas. Autoriaus mintyse gimusios ar atsitiktinai sudėliotos gyvybės formos tampa medžioklės trofėjais, tokiu būdu lyg nurodant, kad šie gyviai jau neegzistuoja, tačiau gyvavo kuriame nors evoliucijos etape. Artūras Tamašauskas neapsieina ir be technikos – vaizduoja savadarbius automobilius, tarsi, šie būtų sukurti postapokaliptiniu laiku. 

Apibendrinat autoriaus kūrinius išryškėja tai, kad A. Tamašauskas kuria atskirą fantastinį pasaulį. Vizualiu aspektu, daugelis kūrinių turi tamprų ryšį su stimpanko (angl. steampunk) žanru. Tai reiškia mokslinės fantastikos porūšį, kur jungiasi technologijų motyvas ir XIX a. dominavusi garo mašinų dizaino estetika. Kadangi kūriniuose yra detalės, žiūrovui primenančios ankstesnę epochą iš vaizdų, matytų knygų iliustracijose, filmuose, tai kuria artimą ryšį tarp auditorijos ir autoriaus. Nepaisant to, objektai daugiausia susidedantys iš readymade‘ų, išlaiko ir išskirtinumą, dėl menkos tikimybės pakartoti panašias kombinacijas.

Parodoje autorius pristatys platesnę kūrybos apimtį, įtraukdamas ir paveikslus, kuriuose bus išlaikomas ryšys su skulptūriniais objektais.

                                                                                 Menotyrininkė Monika Valatkaitė